Ogólnopolski Festiwal "(Pod)różne historie" - konkursy fotograficzny i literacki

Ogólnopolski Festiwal „(Pod)różne Historie” za nami!

Dwa dni wypełnione warsztatami, pokazem tańców, spotkaniem z podróżnikiem, zwiedzaniem miasta, podsumowaniem konkursów i otwarciem wystawy fotograficznej krążyły wokół tematu „podróże”. W Festiwalu udział wzięli mieszkańcy Białegostoku, w tym rodziny z dziećmi, a także dzieci, młodzież i ich opiekunowie z całej Polski.

Dzięki zespołowi „Lovzar” przenieśliśmy się na Kaukaz, podróżnik Andrzej Zwetler zabrał nas w podróż po Islandii, w góry Nepalu oraz do Egiptu, gdzie wyjątkowo nie zobaczyliśmy piramid i piasku lecz ogrom wody i rafę koralową. Podczas warsztatów fotograficznych Andrzej Górski przeniósł uczestników do XIX wieku, wprowadzając ich w tajniki nowatorskiej dla tamtego okresu techniki mokrego kolodionu. Natomiast Krzysztof Korotkich zapoznał młodzież z podróżopisarstwem i o jego rolą w literaturze, a także z zasadami tworzenia reportażu podróżnego. Przybyli goście integrowali się, próbując smakowitych potraw regionalnych.

Prace uczestników, zarówno literackie, jak i fotograficzne, to już zupełnie (pod)różne historie :) Od wspomnień z własnych wypraw po abstrakcyjne skojarzenia i metaforyczne przenośnie. Uczestnicy konkursów wykazali się niezwykłą kreatywnością. Efekty ich twórczości można obejrzeć w Galerii Hol do 10 października bieżącego roku.

Zwieńczeniem Festiwalu była wycieczka po Białymstoku, podczas której młodzi podróżnicy zwiedzili Pałac Branickich i jego ogrody, śródmieście, kościół Farny i Pałacyk Gościnny.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział we wszystkich wydarzeniach Festiwalu, do zobaczenia za rok!

 


Sobota, 23.09.2017

10.00 – rodzinne warsztaty plastyczne – prowadzenie Martyna Dworakowska

13.00 – podsumowanie konkursów literackiego i fotograficznego – sala widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Warszawska 79a

  • występ tanecznego zespołu czeczeńskiego „Lovzar”
  • wręczenie nagród laureatom konkursów
  • prelekcja podróżnika Andrzeja Zwetlera
  • otwarcie pokonkursowej wystawy prac fotograficznych.

Po podsumowaniu zapraszamy na degustację potraw regionalnych.

16.00 – warsztaty literackie – prowadzenie Krzysztof Korotkich - Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79a

16.30 – warsztaty fotograficzne – prowadzenie Andrzej Górski – Pracownia fotografii MDK, ul. Zwierzyniecka 9a.

niedziela, 24.09.2017

10.00-12.30 – wycieczka z przewodnikiem po Białymstoku.

 


Wyniki konkursów

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z komunikatami konkursów fotograficznego i literackiego oraz programem Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie”.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 23 września 2017 roku o godz. 13.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79 a.

Serdecznie zapraszamy!

Pobierz komunikat

 


Z przyjemnością informujemy, iż Ogólnopolski Festiwal "(Pod)różne historie" został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Z przyjemnością informujemy, iż Ogólnopolski Festiwal "(Pod)różne historie" został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.


Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski, w wieku od 6 do 26 lat, do udziału w konkursach fotograficznym i literackim o tematyce podróżniczej.
Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 14.07.2017 r.

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 04.08.2017 r.
Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 23 września 2017 roku o godz. 13.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.
Program podsumowania oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących zostaną podane do wiadomości w komunikatach z wynikami konkursów.
 

herb honorowy patronat jpglogo 

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.