Chanuka-Święto Świateł

Towarzystwo Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku  organizuje kolejne wydarzenie, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o życiu, historii i religii Żydów „Chanuka – Święto Świateł”. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Historia w ulicach zaklęta" dofinansowanego ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Impreza odbędzie się 21 maja 2024 r. o godz. 18.15 w Młodzieżowym Domu Kultury ZPO nr 2 w Białymstoku przy ul, Warszawskiej 79a.

Oprowadzanie śladami historii i kultury żydowskiej

Towarzystwo Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku organizuje oprowadzanie po Białymstoku w ramach cyklu działań edukacyjnych na temat kultury i historii żydowskiej. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu "Historia w ulicach zaklęta" dofinansowanego ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Spacer, którego celem jest poznanie zabytków ocalałych w naszym mieście, odbędzie się 18 maja 2024 r. o godz. 10.00. Wszystkie chętne osoby spotykają się na Placu Ludwika Zamenhofa (między ulicami dr n. med. Ireny Białówny, Icchoka Malmeda i Spółdzielczą). Serdecznie zapraszamy.

Półkolonie letnie MDK 2024

Wyniki rekrutacji - I turnus:

Zapraszamy do zapoznania się z listami dzieci przyjętych na I turnus półkolonii letnich MDK 2024:

- lista dzieci przyjętych - I turnus MDK ul. Warszawska

Jednocześnie informujemy, że zapisy na I turnus zostały zakończone. Dzieci, które nie dostały się na półkolonie znajdują się na listach rezerwowych.

Rodziców dzieci, które zostały przyjęte prosimy o wypełnienie dokumentów uczestnika dostępnych poniżej. Dokumenty należy dostarczyć w wersji papierowej do MDK, ul. Warszawska 79a, do dnia 7.06.2024 r.

Pobierz dokumenty uczestnika

Również do 7.06.2024 r. należy dokonać opłaty za półkolonie, w wysokości 350 zł.

na konto: 82 1240 6292 1111 0011 0824 5948

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku, ul. Warszawska 79a, 15-201 Białystok

tytułem: Półkolonie letnie, turnus (I lub II), MDK (ul. Warszawska lub ul. Żabia), imię i nazwisko dziecka.

Czytaj więcej...

facebooklogo pntablicalogo bip