Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Społeczności WTZ dziękujemy za podzielenie się materiałami!

Warsztaty w ramach projektu "Nasza Mała Niepodległa"

W dniach 11-14.XI 2021 r. Zespół Wokalny Esperimento brał udział w warsztatach chóralnych, prowadzonych przez Barbarę Kornacką i Annę Przydworską w ramach projektu -"Nasza Mała Niepodległa" współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego, zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Eskapada". Młodzi śpiewacy przygotowali pieśni patriotyczne i historyczne, które zostały zaprezentowane na Koncercie Pieśni Patriotycznych 13 XI w Domu Ludowym im.Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sokolu.

Wystawa Tomasza Brańskiego "Nora Ney - Kinoteatry i artyści w przedwojennym Białymstoku”

Galeria Młodych Młodzieżowego Domu Kultury w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Białymstoku zaprasza na wystawę prac Tomasza Brańskiego pt.:"NORA NEY - Kinoteatry i artyści w przedwojennym Białymstoku”. Wernisaż odbędzie się 16 listopada 2021 roku o godzinie 17.00 w siedzibie placówki przy ulicy Warszawskiej 79A.

O autorze:

Tomasz Brański - białostocki rysownik. Debiutował w 1992 roku w kultowym harcerskim czasopiśmie Świat Młodych i łódzkiej Karuzeli. W latach  1996-2006 publikował w warszawskim wydawnictwie SUPERPRESS. W latach 2006-2017 rysował satyryczne portrety piłkarzy Jagiellonii. Autor  publikował swoje prace w Kurierze Podlaskim, Kurierze Porannym i Nad Białką. Swoje prace (Podlasianie 1-3) prezentował na wystawach w Białymstoku: klubie Zachęta, Gaj, Domu Kultury „Śródmieście” oraz w placówkach na terenie gmin Supraśl, Czarna Białostocka, Suraż, Boguty Pianki i Łomży. Od 5 lat interesuje się  polskim starym kinem, czego  owocem jest niniejsza wystawa, prezentowana także w: Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie oraz galerii „Metamorfozy” w Warszawie.

Prezentacja cyklu prac plastycznych autorstwa Tomasza Brańskiego pod tytułem „NORA NEY – Kinoteatry i artyści w przedwojennym Białymstoku”, zrealizowanych w ramach stypendium dla osób profesjonalnie zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2021. Wystawa została objęta patronatem Polskiego Radia Białystok.

Afisz Tomasz Brański

Inauguracja XII Edycji Kampanii „POLA NADZIEI” pod hasłem „Działamy z sercem”

7 października o godz. 11.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku odbyła się uroczysta inauguracja XII EDYCJI KAMPANII POLA NADZIEI. W województwie podlaskim tę wielką akcję na rzecz hospicjów prowadzi fundacja „Pomóż Im”. Podczas uroczystości organizatorzy przedstawili krótką relację z ubiegłorocznej, bardzo trudnej, bo prowadzonej w warunkach epidemicznych, kampanii pod hasłem „Odnaleźć Iskrę Nadziei”. Nagrodzono wiele placówek, w tym i naszą, Orderami Nadziei. Uroczystość zakończyło wspólne sadzenie żonkili na poletku przy MDK. Poniżej krótka relacja zdjęciowa.