KONKURS NA TYTUŁ/NAZWĘ BIULETYNU MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY w BIAŁYMSTOKU ZPO NR 2 w BIAŁYMSTOKU

Decyzją Jury nie został wyłoniony laureat konkursu na nazwę biuletynu Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku. Jednocześnie Jury postanowiło wykorzystać jako inspirację przesłaną w ramach konkursu propozycję nazwy: „Dom Talentów”.

Uprzejmie informujemy, iż tytuł biuletynu MDK brzmi: "Głos Talentów". Nazwa ta oddaje ideę placówki i samej gazety jako przestrzeni rozwoju oraz wypowiedzi uczestników i uczestniczek naszych zajęć. W Każdym i Każdej widzimy talent!

 

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKO-FOTOGRAFICZNY "(POD)RÓŻNE HISTORIE"

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie”

29 kwietnia 2022 roku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie".

Uczestniczyli w nim laureaci m. in. z Żarek Wielkich, Kielc, Otwocka, Krasnystawu, Białej Podlaskiej, Augustowa i Białegostoku oraz zaproszeni goście. Uroczystość została otwarta przez organizatorów: Panią Iwonę Szcześniak - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku oraz Pana Marka Charubę - Prezesa Towarzystwa Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku. Zebranych powitała również Pani Agnieszka Rzeszewska - Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej OM NSZZ „Solidarność” POiW w Białymstoku, Radna Rady Miasta Białegostoku.

Po odczytaniu komunikatów i wręczeniu nagród została otwarta fotograficzna wystawa pokonkursowa oraz zaprezentowany został spektakl „Inny” w wykonaniu grupy teatralnej MDK „Stopklatka” w reżyserii Magdaleny Kiszko-Dojlidko.

Kolejnym punktem podsumowania konkursu była wycieczka po Białymstoku.

Przewodnik PTTK pokazała laureatom najpiękniejsze i najważniejsze miejsca w centrum naszego miasta i przybliżyła im nieco historię oraz aspekt wielokulturowości stolicy Podlasia.

Dziękujemy Towarzystwu Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku oraz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku za ufundowanie nagród, a także Miastu Białystok oraz Departamentowi Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za przekazanie upominków i materiałów promocyjnych.

Laureatom oraz ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy udanych podróży!

Zapraszamy do obejrzenia prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach.

Czytaj więcej...

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

20 stycznia 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku ZPO nr 2 w Białymstoku odbyło się podsumowanie konkursu teatralnego Mikołajkowej Gali Przedszkolaków.

Młodzi laureaci obejrzeli nagrania swoich spektakli i odebrali z rąk Dyrektor placówki - Pani Iwony Szcześniak nagrody i wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy.

Nagrodę otrzymał:
- Zespół „Pajacyk” z Przedszkola Samorządowego nr 27 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku za przedstawienie „Patrzcie, patrzcie jaka szopka!”, nauczyciele Ewa Żmiejko, Mirosława Tichoniuk.

Wyróżnienia otrzymały:
- Zespół „Uśmieszki” z Przedszkola Samorządowego nr 47 „Z Uśmiechem” w Białymstoku za przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”, nauczyciele Dorota Sajewicz, Anna Siemieniuk,
- Grupa VII z Przedszkola Samorządowego w Grabówce za przedstawienie „Noc wspaniała, taka cicha”, nauczyciele Paulina Charkiewicz, Marlena Śliwowska.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów wybranych przez jury przedstawień:

https://youtu.be/MKW1cE8Y76U

Czytaj więcej...

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.