O pracowni...

Chór MDK w Białymstoku

Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pod kierunkiem Barbary Kornackiej działa od 1999 roku. W chórze śpiewają uczniowie wielu białostockich szkół  (w przedziale wiekowym od 13 do 20 lat).

Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany. Obejmuje utwory z różnych epok - od renesansu do współczesności; utwory świeckie i religijne; muzykę ludową we współczesnych opracowaniach, fragmenty oper, musicali, negro spirituals.

Chór często koncertuje w Białymstoku i w regionie, uświetniając wiele imprez kulturalno-oświatowych. Występował również w Warszawie, Bydgoszczy, Kaliszu i innych miastach Polski, a także na Litwie i w Niemczech. Nagrania chóru były odtwarzane w audycjach Polskiego Radia Białystok i Radia Akadera.

Od roku 2006 obok chóru MDK zaczął funkcjonować kilkuosobowy zespół wokalny, który wkrótce przyjął nazwę “Esperimento”. W sposób szczególny zespół zajmuje się muzyka dawną.

W repertuarze ma pieśni i madrygały renesansu polskiego, angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego niemieckiego a także utwory sakralne.Zespół wokalny Esperimento dwukrotnie brał udział w warsztatach Muzyki dawnej w Trzcińsku Zdroju oraz w Kaliszu.

Podczas swojej działalności Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Zespół Wokalny Esperimento wielokrotnie były wyróżniane i w wielu konkursach zdobywały tytuły laureata. 

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.