O pracowni...

Pracownia Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego

W 1957 roku założyłem Pracownię Modelarstwa Lotniczego przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży, gdzie zostałem zatrudniony jako instruktor przez Inspektorat Oświaty. W 1968 roku byłem kierownikiem Domu Kultury Dzieci i Młodzieży, a po jego likwidacji powstało Ognisko Pracy Pozaszkolnej, gdzie najpierw byłem kierownikiem, a potem dyrektorem.

1 grudnia 1992 roku, na skutek likwidacji Ognisk Pracy Pozaszkolnej, Kuratorium białostockie przenosi mnie na stanowisko instruktora Modelarstwa Lotniczego do Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, gdzie obecnie pracuję.

Pracownia Modelarstwa Lotniczego zachowała swą ciągłość i obchodzi w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Uczestnicy pracowni biorą czynny udział w zawodach organizowanych na szczeblu krajowym i zagranicznym, gdzie odnoszą liczne sukcesy. W pracowni budowane są modele zawodnicze: szybowców, gumówek, silnikówek, modeli RC własnej konstrukcji. W związku z brakiem budżetu na zabezpieczenie materiałowe i maszynowe, zmuszony jestem produkować prefabrykaty, z których budowane są modele zawodnicze. W okresie zimowym cały czas poświęcamy na budowę modeli i solidne przygotowanie się do zawodów w okresie letnim.

Reprezentanci woj. podlaskiego zajmują czołowe miejsca na zawodach, gdzie prezentują swój dorobek.

Instruktor Modelarstwa Lotniczego

Jerzy Dzienis

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.