Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny "(Pod)różne historie" - "O podróżach w pandemii"

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Fotograficznego „(Pod)różne historie” objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Tegoroczna edycja ze względu na sytuację epidemiczną odbyła się w całości on-line. Również dzisiaj, w dniu podsumowania, nie możemy niestety gościć laureatów i ich opiekunów w progach MDK.

Dlatego też serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzny „(Pod)różne historie” – „O podróżach w pandemii”. W imieniu Organizatorów powita Państwa Dyrektor MDK – Iwona Szcześniak, następnie zostaną zaprezentowane prace fotograficzne oraz fragmenty prac literackich laureatów Konkursu.

Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych osób znajduje się w zamieszczonych poniżej komunikatach. Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i upominki. Osoby, których prace zostały zakwalifikowane na wystawę otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nagrody oraz dyplomy można odbierać osobiście w terminie 31.05.2021-25.06.2021 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79a, w dni powszednie, w godzinach 9.00-18.00.

Istnieje możliwość wysłania nagrody na koszt odbiorcy, w tym celu prosimy o kontakt z Organizatorem - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz komunikat konkursu literackiego

Pobierz komunikat konkursu fotograficznego

W poprzednich latach kilkukrotnie mieliśmy przyjemność zwiedzania Białegostoku z laureatami w towarzystwie przewodników PTTK RO Białystok. Aby tradycji stało się zadość wraz z przewodnikami zapraszamy na wirtualną wycieczkę pt. „Barokowe miasto Jana Klemensa Branickiego".

A w wolnej chwili zapraszamy do dołączenia do zabawy na naszym Fanpage’u na Facebook’u polegającej na wstawianiu zdjęć ze swojego otoczenia z hasztagiem #podroznehistorie

https://www.facebook.com/MDK.Bialystok

pod

Dziękujemy Towarzystwu Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku oraz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku za ufundowanie nagród, a także Miastu Białystok oraz Departamentowi Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za przekazanie upominków i materiałów promocyjnych.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy udanych podróży, zarówno tych małych, jak i dużych!

 

Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski do udziału w konkursach fotograficznym i literackim "(Pod)różne historie".

W tegorocznej edycji tematyka konkursów dotyczy podróży w rzeczywistości dotkniętej pandemią. Nadesłane prace powinny przedstawiać przeżycia, refleksje czy spostrzeżenia uczestników.

Podróż może być tu pojmowana sensu stricte jako wyprawa zrealizowana w okresie pandemii przy wszystkich wynikających z sytuacji ograniczeniach lub też opis wędrówki symbolicznej – metafizycznej, podróży marzeń przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu „nowych lądów" w czasie ograniczeń.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

  • I kategoria: 8 – 11 lat
  • II kategoria: 12 – 15 lat
  • III kategoria: 16 lat i powyżej.

Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 29.04.2021 r.

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 9.05.2021 r.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się on-line 28 maja 2021 roku, o godz. 10.00 na stronie internetowej www.mdk.bialystok.pl oraz fanpage'u placówki na Facebook'u www.facebook.com/MDK.Bialystok

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Pobierz regulamin (doc)

Pobierz regulamin (pdf)

Formularz zgłoszenia na konkurs literacki

Formularz zgłoszenia na konkurs fotograficzny

Organizatorzy:

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

Towarzystwo Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku

Honorowy patronat:

Prezydenta Miasta Białegostoku

herb honorowy patronat jpg

Marszałka Województwa Podlaskiego

HERB woj PODLASKIEGO

Sponsor konkursu:

logo solidarnosc

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku