OGÓLNOPOLSKI KONKURS „(POD)RÓŻNE HISTORIE”

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzny „(Pod)różne historie” – podsumowanie

W piątek, 20 września 2019 roku, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem wystawy fotograficznej. Udział wzięli w nim laureaci z Augustowa, Częstochowy, Warszawy, Białegostoku, Kuźnicy, Marcinkowic, Kobyłki, Pilik, Wejherowa oraz zaproszeni uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej. Podczas spotkania zgromadzeni goście obejrzeli cztery tańce kaukaskie w wykonaniu zespołu Lowzar pod kierunkiem Achmeda Tashajeva oraz pokaz slajdów połączony z prelekcją pt. „Transport dóbr i obrazów”. Autorem prezentacji był Andrzej Górski, instruktor MDK.

Po zakończonej uroczystości – po odczytaniu komunikatu i wręczeniu nagród oraz części artystycznej – zaprosiliśmy zebranych do obejrzenia wystawy pokonkursowej oraz na mały poczęstunek.

Ostatnim punktem spotkania była piesza wycieczka po Białymstoku, której przewodziła przewodnik PTTK. Przybliżyła ona zebranym historię poszczególnych miejsc w stolicy Podlasia oraz wielokulturowe i wielowyznaniowe pochodzenie jej mieszkańców. Wśród miejsc, które zobaczyli zebrani, znalazły się: kamienice na ul. Warszawskiej, kościół św. Wojciecha, Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki, Pałac Branickich i ogrody, katedra, Rynek Kościuszki i Ratusz.

Zapraszamy do obejrzenia prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach.

 


Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Ogólnopolskiego Konkursu "(Pod)różne Historie".

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 20 WRZEŚNIA 2019 ROKU, O GODZINIE 12.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79 a.

Program podsumowania:
godz. 12.00

·         wręczenie nagród laureatom konkursów,
·         część artystyczna,
·         otwarcie pokonkursowej wystawy prac fotograficznych,
·         poczęstunek,
·         wycieczka z przewodnikiem po Białymstoku.

Udział w podsumowaniu konkursów i wycieczce po Białymstoku prosimy potwierdzić do 13 WRZEŚNIA 2019 ROKU za pośrednictwem formularza zgłoszeń, do którego link znajduje się poniżej.

Formularz zgłoszenia

Szczegóły w komunikacie.

Pobierz komunikat

 


Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski, w wieku od 8 lat, do udziału w konkursach fotograficznym i literackim o tematyce podróżniczej.

Termin nadsyłania prac w obu konkursach upływa 31.05.2019 r.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 20 września 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Program podsumowania oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących zostaną podane do wiadomości w komunikatach z wynikami konkursów.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Pobierz regulamin

Wyślij zgłoszenie na konkurs fotograficzny

Wyślij zgłoszenie na konkurs literacki

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku