O pracowni...

Młodzieżowy Klub Piosenki

Zajęcia z młodymi adeptami sztuki wokalnej w  wieku od 6 do 25 lat. Na zajęciach doskonalimy warsztat czyli: dykcję, intonację, poprawne oddychanie interpretację  ruch sceniczny i pracę z mikrofonem wykorzystując ambitny repertuar polskich i zagranicznych wykonawców. Efekty naszej pracy są prezentowane podczas występów w MDK i na terenie miasta.

Nauka gry na gitarze

grupa początkująca

Zajęcia mające na  celu zapoznanie i opanowanie  podstaw gry na gitarze: strojenie instrumentu , postawy z instrumentem , podstawowych akordów w pozycji pierwszej, techniki gry palcami i kostką ,czytanie i zapisywanie tabulatur. Zagadnienia te realizowane są w oparciu o repertuar muzyki klasycznej, popularnej , biesiadnej i rockowej.

grupa średnio zaawansowana

Rozwijanie umiejętności gry na gitarze , poznawanie nowych akordów , realizowane podstaw harmonizowania utworów, wykonywanie utworów techniką  finger picking, wykonywanie aranżowanych utworów na dwie lub trze gitary , rozwijanie techniki gry kostką i palcami.

Nauka gry na ukulele

grupa początkująca

Nauka podstaw gry na instrumencie , poznawanie podstawowych akordów, techniki gry kostką i palcami, czytanie tabulatur, wykonywanie akompaniamentu do prostych piosenek forma dedykowana dla dzieci młodszych.

grupa średnio zaawansowana

Utrwalanie i rozwijanie umiejętności gry na ukulele, poznawanie nowych utworów  rozrywkowych i klasycznych, rozwijanie umiejętności gry palcami, zapoznanie z zasadami muzyki.

Zespół Rockowy

Opracowywanie piosenek na zespół muzyczny, doskonalenie umiejętności instrumentalnych, rozwijanie świadomości pracy w grupie i współpracy pomiędzy poszczególnymi sekcjami, praca z metronomem, budowanie repertuaru w oparciu o repertuar polski i zagraniczny, prezentowanie swoich osiągnięć na przeglądach i konkursach oraz imprezach w MDK.

 

facebooklogo pntablicalogo bip

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.