„EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych"

28 października 2019 roku w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Podleśnej 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych". Konkurs realizowany był przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Został sfinansowany ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa" na lata 2017-2022.

W konkursie wzięło udział 49 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego, spośród których Jury nagrodziło 10 placówek i wyróżniło 20. Nagrodzone placówki otrzymały nagrody rzeczowe - głośniki bezprzewodowe JBL, natomiast wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe grawertony, dyplomy oraz okolicznościowe wydawnictwo zawierające zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu.

Nagrody wręczyli: Minister Edukacji Narodowej - Dariusz Piątkowski, Podlaski Kurator Oświaty - Beata Pietruszka, Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku - Iwona Szcześniak.

Podniosłą oprawę artystyczną gali stworzył Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Samorządowe Ognisko Baletowe w Białymstoku.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych w konkursie prezentacji multimedialnych zamieszczonych na stronach internetowych laureatów:

Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach

Przedszkole nr 2 w ŁapachPrzedszkole nr 2 w Łapach

Przedszkole nr 5 w Hajnówce

Przedszkole nr 5 w Siemiatyczach „W zaczarowanym lesie"

Przedszkole Samorządowe nr 26 Integracyjne im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku

Przedszkole w Kuźnicy

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Szkoła Podstawowa nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku

Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim

Pobierz komunikat

plakat large


Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą podsumowania konkursu, które odbędzie się 28 października 2019 roku o godz. 11.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Podleśnej 2.


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w konkursie „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych", który realizowany będzie przez Wojewodę Podlaskiego, Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegóły przedsięwzięcia oraz regulamin dostępne są na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku