VI Spotkania Ekologiczne "Z Ziemią krążymy"

Podsumowanie VI Spotkań Ekologicznych „Z Ziemią krążymy”

7 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się podsumowanie VI Spotkań Ekologicznych „Z Ziemią krążymy” objętych honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Podsumowanie Konkursów otworzyła Wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku – Pani Dominika Andrzejewska. Następnie Pani Irena Zembrowska – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży „Nasze Jeże” przeprowadziła prelekcję pod tytułem „Jeż-przyjaciel człowieka”. Po prelekcji odczytane zostały protokoły pokonkursowe i wręczono Laureatom wszystkich konkursów nagrody i wyróżnienia rzeczowe oraz dyplomy. Na zakończenie otwarto wystawę prac plastycznych i literackich konkursów „Z Ziemią krążymy”.

Łącznie w VI Spotkaniach wzięło udział około 400 uczestników (dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego w wieku 6 -21 lat) oraz około 200 ich opiekunów i nauczycieli.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 330 prac nadesłanych z 29 placówek oświatowych. Prace oceniane były przez jury powołane przez organizatorów w trzech kategoriach wiekowych. Łącznie w konkursie przyznano 8 nagród, 14 wyróżnień oraz dodatkowo 16 prac zostało zakwalifikowanych do wystawy.

Do konkursu recytatorskiego zgłosiło się łącznie 35 recytatorów z 11 placówek. Występy oceniane były przez jury powołane przez organizatorów w trzech kategoriach wiekowych. Łącznie przyznano 5 nagród oraz 7 wyróżnień.

W konkursie literackim wzięło udział 38 uczestników, którzy nadesłali łącznie 47 prac z 8 placówek. Prace oceniane były przez jury powołane przez organizatorów w trzech kategoriach wiekowych, w oddzielnych kategoriach: prozy i poezji. Łącznie przyznano 5 nagród i 7 wyróżnień.


Z przyjemnością prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie plastycznym oraz w konkursie literackim "Z Ziemią krążymy" 2014.

Nagrodzone - prace literackie.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przesłuchań recytatorów konkursu "Z Ziemią krążymy", które odbyły się 30.10.2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.


Poniżej zamieszczamy wyniki konkursów: plastycznego i recytatorskiego.
Zapraszamy 7 listopada 2014 roku, godzina 10.00 na uroczyste podsumowanie VI Spotkań Ekologicznych "Z Ziemią krążymy".

Pobierz komunikat - plastyczny

Pobierz komunikat - recytacje

Pobierz komunikat - literacki


Zapraszamy wszystkich recytatorów 30 października 2014, przesłuchania rozpoczynamy o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.

pobierz harmonogram występów


Z przyjemnością informujemy, że VI Spotkania Ekologiczne "Z Ziemią krążymy" zostały objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.


Zapraszamy dzieci i młodzież z województwa podlaskiego do udziału w konkursach: plastycznym, literackim i recytatorskim o tematyce ekologicznej, odbywających się w ramach VI Spotkań Ekologicznych "Z Ziemią krążymy".

Terminarz konkursów:

- 17.10.2014 r. termin złożenia prac literackich,
- 24.10.2014 r. termin złożenia prac plastycznych i kart zgłoszeń do konkursu recytatorskiego,
- 30.10.2014 r. termin przesłuchań recytatorów,
- 07.11.2014 r. termin podsumowania VI Spotkań Ekologicznych.

Z przyjemnością informujemy, że VI Spotkania Ekologiczne "Z Ziemią krążymy" zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

pobierz regulamin

wyślij zgłoszenie do konkursu recytatorskiego

herb honorowy patronatlogo PKOHERB Patronat

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.