WARSZTATY MALARSTWA NA JEDWABIU - podsumowanie

W ramach Wiosny Artystycznej uczniowie z pracowni Moniki Sienkiewicz prezentują wystawę będącą podsumowaniem działań warsztatowych malarstwa na jedwabiu. Niezwykłą i barwną prezentację prac możemy oglądać w Galerii Hol na ul. Warszawskiej 79a. Zapraszamy!

Nabór na zajęcia plastyczne na rok szkolny 2022/2023

30 maja 2022 roku rozpoczyna się rekrutacja na zajęcia Rysunku Malarstwa i Grafiki na przyszły rok szkolny 2022/23. Instruktor prowadzący - Monika Sienkiewicz. Miejsce spotkań - Młodzieżowy Dom Kultury na ul. Żabiej 5 w Białymstoku, sala 11. Wszystkie informacje odnośnie terminu i formy składanych dokumentów wymaganych przy zapisie znajdziecie Państwo na stronie https://www.mdk.bialystok.pl/ Wkrótce powstanie zakładka "Rekrutacja" z potrzebnymi drukami.

Na rok szkolny 2022/23 przewidujemy trzy grupy zajmujące się rozwijaniem swoich talentów i umiejętności.
1. Grupa Środowa - pracownia Rysunku, Malarstwa i Grafiki – młodzież licealna grupa zaawansowana (nabór uzupełniający),
2. Grupa Czwartkowa - pracownia Rysunku, Malarstwa i Grafiki – młodzież licealna i studenci, grupa zaawansowana (nabór uzupełniający),
3. Grupa Piątkowa - pracownia Rysunku, Malarstwa i Grafiki – młodzież 7 i 8 klasy SP poziom średnio zaawansowany + młodzież licealna poziom średniozaawansowany (nabór uzupełniający).

W trakcie roku szkolnego istnieje możliwość zmiany grup w celu dopasowania poziomu zajęć.

Zapraszam do zapisów! Dołącz do naszego grona twórczej młodzieży rozwijającej swoje pasje i zainteresowania.

Warsztaty

Warsztaty prowadzone w Młodzieżowym Domu Kultury to nasz pomysł na kreatywne spędzenie czasu wolnego w czasie ferii zimowych :)

Prezentujemy początek prac barwnych interpretacji malowanego jedwabiu. Walor, kolor, jasność, czystość, natężenie barwy, wszystko to analizujemy poszukując optymalnej wersji kolorystycznej naszych prac.

Warsztaty Malarstwa na Jedwabiu

W drugim tygodniu ferii w MDK na ul. Żabiej 5 trwają warsztaty malarstwa na jedwabiu. Dwunastu wychowanków poznaje nową technikę, tworzą autorskie koncepcje prac, projektują i przenoszą rysunki robocze na tkaninę obitą na drewnianych ramach. Od jutra rozpoczynamy barwne realizacje prac w technice malarstwa farbami do jedwabiu. Efekty już wkrótce!

Deklaracja dostępności.