Boże Narodzenie 2021 r.

Wystawa naszych prac o tematyce świątecznej w "Galerii Młodych" Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Warszawskiej 79A.

Zwiedzanie wystawy "Lekcja" - prac Bogdana Marszeniuka

Uczestnicy zajęć plastycznych instruktor Moniki Sienkiewicz zwiedzali w Galerii Sleńdzińskich wystawę prac artysty Bogdana Marszeniuka (przyjaciela młodzieży, wieloletniego instruktora plastyki MDK w Białymstoku). Młodzież uczestniczyła także w warsztatach Galerii Arsenał „WY-TWRÓCY” towarzyszących wystawom:

- „Nie da się przewidzieć, co trzeba pamiętać”, artysta – Ala Savashevich,

- „ALIENBEES, SAVE US, PLEASE!”, artysta – Anna Hulačová.

Pracujemy, tworzymy, działamy.

Pracownia Kreatywnych Zajęć Plastycznych realizująca ćwiczenia z zakresu rysunku, malarstwa i grafiki wykonuje pierwsze w tym roku szkolnym martwe natury - tak na rozgrzewkę :) A co dalej? Wszystko, na co tylko starczy nam sił i pomysłów. Do dzieła!

DZIEŃ i NOC

Przedstawiamy działania plastyczne w oparciu o zestaw barw achromatycznych. Uczestnicy zajęć z pracowni plastycznej instruktor Moniki Sienkiewicz zobrazowali zagadnienie dnia i nocy mając do dyspozycji biel, czerń oraz szeroką gamę szarości. Ćwiczenie to stworzyło możliwość rozbudzenia wyobraźni oraz dało wiele możliwości interpretacji tematu.