O pracowni...

Najmłodsi uczą się w jaki sposób samodzielnie zorganizować sobie warsztat Twórcy. Poznają wszelkie niezbędne aspekty techniczne sprzyjające twórczości, nie narzucamy tematów ani techniki, Uczestnicy sami decydują o tym co i jak zostanie przez nich stworzone. To ich własne Światy materializują się w ich Dziełach za pomocą śladu. My ten ślad śledzimy, uczymy się jak postępować, w jaki sposób go prowadzić aby odzwierciedlał wizję Artysty. W tej pracowni nikt nie ocenia, nie chwali ani nie krytykuje, nie poprawia prac. Prowadząca pomaga utrzymać funkcjonalność przestrzeni, w której pracujemy, a Uczestnicy przy okazji uczą się jak dbać o narzędzia i o siebie nawzajem. Na każdych zajęciach wieszamy wybrane przez uczestników prace w naszej mini-galerii, lub - jeśli Uczestnik zadecyduje- zabiera swoje dzieła do domu.

OGRODY SZTUKI to pracownia, w której uczestnicy zdobywają warsztat projektanta ogrodów od podstaw. Program zajęć obejmuje rozmaite ćwiczenia wspomagające doskonalenie technik rysunkowych i graficznych, Uczestnicy poszukują własnego stylu i sposobu wyrazu artystycznego w zakresie rysunku architektonicznego, technicznego, liternictwa i innych ważnych elementów warsztatu projektanta.
Oprócz tego uczestnicy poznają ważne zagadnienia z historii sztuki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na style w projektowaniu ogrodów i innych terenów zieleni, zasady kompozycji przestrzennej i inne-związane z projektowaniem krajobrazu, w tym elementy dendrologii i botaniki.
Na zajęciach wspomagamy rozwój inteligencji estetycznej Młodego Projektanta, uwrażliwiamy na piękno a oprócz tego uczymy się w praktyczny sposób wspierać organizację pracy projektanta. W kolejnych semestrach planowana jest nauka projektowania cyfrowego z użyciem profesjonalnych platform wspierających planowanie przestrzenne (np. obsługa Geoportalu, Mapire i innych usług Systemów Informacji Przestrzennej).
Uczestnictwo w zajęciach niewątpliwie przyda się osobom rozpatrującym studia na Wydziale Architektury lub kierunkach takich jak Geodezja i Kartografia czy innych, wymagających na egzaminach rysunku architektonicznego takich jak np. Gospodarka Przestrzenna, czy Architektura Krajobrazu. Prowadząca jest nauczycielem akademickim (dr inż.) z doświadczeniem na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku