Vinaora Nivo Slider 3.x
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zajęcia grupy skierowane są do licealistów i studentów. Program pracowni oparty jest na wieloletnim doświadczeniu w pracy z młodzieżą szkół plastycznych a także klas architektonicznych. Obejmuje on zagadnienia z zakresu rysunku i malarstwa, rysunku architektonicznego, tworzenia kopii prac wielkich mistrzów, plenerów rysunkowo-malarskich, zadań graficznych i realizacji projektowych. W pracach plastycznych kładziemy nacisk na poszukiwanie właściwych proporcji ciała człowieka a także natężenia światła i cienia. Poznajemy teorię barw. Ćwiczymy kompozycje, ujęcia perspektywy, skrótów perspektywicznych. Kształtujemy wyczucie koloru, kreatywność, ekspresję twórczą. Doskonalimy umiejętności manualne, rozwijamy pasje.

Zwiedzamy wystawy profesjonalnych twórców. Spotykamy się ze studentami kierunków artystycznych, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat uczelni artystycznych i pracy twórczej. Prezentujemy własne dokonania na zorganizowanych wystawach.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o indywidualny charakter wrażliwości artystycznej uczestników oraz zgodnie z ich predyspozycjami i planami na przyszłość. Pozwala to na wszechstronny rozwój wychowanków. Różnorodność i bogactwo zainteresowań, realizacji, stylów pracy, tematyki i form wyrazu nadaje niepowtarzalny charakter naszym co tygodniowym spotkaniom.

Zapraszamy, dołącz do nas.

Zajęcia grupy skierowane są uczniów szkoły podstawowej. Program pracowni oparty jest na wieloletnim doświadczeniu w pracy z młodzieżą. Obejmuje ogólnorozwojowe warsztatowe zajęcia plastyczne z elementami teorii sztuki ze szczególnym uwzględnieniem teorii barw i kompozycji. Pracujemy nad kształtowaniem umiejętności rysunku, malarstwa, grafiki projektowej, warsztatowej i użytkowej. Doskonalimy umiejętności, rozwijamy pasje, kształtujemy wrażliwość artystyczną. Działania nasze pozwalają rozbudzić i pogłębić pasje uczestników zajęć.

W grupach młodszych rysujemy, malujemy, rzeźbimy. Poznajemy nowe materiały i narzędzia pracy.  Realizujemy kompozycje przestrzenne z papieru, tektury, masy solnej, itp. Wprowadzamy zajęcia z zakresu sztuki użytkowej i dekoracyjnej. Do własnych działań artystycznych poza ołówkami i farbami, używamy różnorodnych materiałów plastycznych.

W grupie młodzieżowej pracujemy nad kształtowaniem umiejętności warsztatowych i manualnych uczniów. Rozbudzamy wyobraźnię, kreatywność, wrażliwość artystyczną. Podejmujemy działania z zastosowaniem szerokiej gamy technik plastycznych: rysunku, malarstwa, rzeźby w glinie, malarstwa na jedwabiu, grafiki warsztatowej, itp. Realizujemy linoryty według autorskich projektów uczestników zajęć. Tworzymy prace z zakresu odręcznego projektowania graficznego. Ćwiczymy rysunek i malarstwo z natury. Analizując naturę przeprowadzamy syntezę formy. Pracujemy nad kształtowaniem wrażliwości na kolor, właściwym doborem środków wyrazu plastycznego. Ćwiczymy zagadnienia egzaminacyjne do szkół plastycznych oraz klas architektonicznych. Działania nasze pozwalają rozbudzić i pogłębić pasje uczestników zajęć. Przygotowują do dalszego kształcenia na kierunkach artystycznych.

Zapraszamy, dołącz do nas.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.