Wystawa Tomasza Brańskiego "Nora Ney - Kinoteatry i artyści w przedwojennym Białymstoku”

Galeria Młodych Młodzieżowego Domu Kultury w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Białymstoku zaprasza na wystawę prac Tomasza Brańskiego pt.:"NORA NEY - Kinoteatry i artyści w przedwojennym Białymstoku”. Wernisaż odbędzie się 16 listopada 2021 roku o godzinie 17.00 w siedzibie placówki przy ulicy Warszawskiej 79A.

O autorze:

Tomasz Brański - białostocki rysownik. Debiutował w 1992 roku w kultowym harcerskim czasopiśmie Świat Młodych i łódzkiej Karuzeli. W latach  1996-2006 publikował w warszawskim wydawnictwie SUPERPRESS. W latach 2006-2017 rysował satyryczne portrety piłkarzy Jagiellonii. Autor  publikował swoje prace w Kurierze Podlaskim, Kurierze Porannym i Nad Białką. Swoje prace (Podlasianie 1-3) prezentował na wystawach w Białymstoku: klubie Zachęta, Gaj, Domu Kultury „Śródmieście” oraz w placówkach na terenie gmin Supraśl, Czarna Białostocka, Suraż, Boguty Pianki i Łomży. Od 5 lat interesuje się  polskim starym kinem, czego  owocem jest niniejsza wystawa, prezentowana także w: Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie oraz galerii „Metamorfozy” w Warszawie.

Prezentacja cyklu prac plastycznych autorstwa Tomasza Brańskiego pod tytułem „NORA NEY – Kinoteatry i artyści w przedwojennym Białymstoku”, zrealizowanych w ramach stypendium dla osób profesjonalnie zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2021. Wystawa została objęta patronatem Polskiego Radia Białystok.

Afisz Tomasz Brański

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.