Ćwiczenia Dennisona - leniwe ósemki

Leniwe ósemki

Ćwiczenie polega na rysowaniu lub wodzeniu oczami za przedmiotem poruszającym się po kształcie położonej ósemki (znaku nieskończoności). Punkt środkowy ósemki znajduje się na wysokości nosa, na poziomie wzroku rysującego. Ruch zaczynamy zawsze od punktu środkowego podążając w górę w lewo, zakreślamy koło (w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara), następnie z punktu środkowego w górę w prawo (kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara) zakreślamy pętlę wracając do punktu wyjścia. Ćwiczenie powtarzamy co najmniej trzy razy każdą ręką oddzielnie, następnie obydwoma rękami połączonymi razem przez splecenie palców i skrzyżowanie kciuków –  kreśląc zawsze tak samo jak w opisie.

Poprawa umiejętności szkolnych: technika czytania (ruchy oczu od lewej do prawej), rozpoznawanie symboli w celu dekodowania języka pisanego, czytanie i rozumienie (pamięć skojarzeniowa długoterminowa).

Zmiany w zachowaniu i postawie: rozluźnienie oczu, szyi i ramion podczas ogniskowania wzroku, poprawa percepcji głębi, wzmocnienie ześrodkowania, równowagi i koordynacji.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Deklaracja dostępności.