II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL "(POD)RÓŻNE HISTORIE" - KONKURSY FOTOGRAFICZNY I LITERACKI

Zapraszamy dzieci i młodzież z Polski w wieku 8 - 21 lat do udziału w konkursach fotograficznym i literacki o tematyce podróżniczej.

Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 13.07.2018 r.

Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 17.08.2018 r.

Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się 29 września 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, ul. Warszawska 79a.

Program podsumowania oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących zostaną podane do wiadomości w komunikatach z wynikami konkursów.

Pobierz regulamin

Formularz zgłoszenia na konkurs literacki

Formularz zgłoszenia na konkurs fotograficzny

Organizatorzy:

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

Towarzystwo Działań Twórczych "Talent" w Białymstoku

Czytaj więcej...

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków

15 grudnia 2017 roku odbył się uroczysty koncert podsumowujący Mikołajkową Galę Przedszkolaków. Uczestniczyły w nim dzieci nagrodzone i wyróżnione w konkursach: plastycznym, recytatorskim i piosenki. Dzieci odebrały z rąk Św. Mikołaja nagrody oraz zaprezentowały się na scenie. Ze sceny rozbrzmiewały świąteczne wierszyki i piosenki a na holu można było obejrzeć wystawę pięknych prac plastycznych.

 

Czytaj więcej...

IX Spotkania Ekologiczne "Z Ziemią krążymy"

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatami pokonkursowymi IX Spotkań Ekologicznych "Z Ziemią krążymy". 

Osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursach zapraszamy na podsumowanie IX Spotkań Ekologicznych "Z Ziemia krążymy" , które odbędzie się 24 listopada 2017 roku o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. 

Podczas podsumowania odbędzie się prelekcja "Fascynujący świat glonów słodkowodnych" - wygłoszona przez dr hab. inż. Magdalenę Grabowską z Instytutu Biologii Wydziału Biologiczno - Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Pobierz komunikat - fotograficzny

Pobierz komunikat - recytatorski

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Festiwal "(Pod)różne historie" - konkursy fotograficzny i literacki

Ogólnopolski Festiwal „(Pod)różne Historie” za nami!

Dwa dni wypełnione warsztatami, pokazem tańców, spotkaniem z podróżnikiem, zwiedzaniem miasta, podsumowaniem konkursów i otwarciem wystawy fotograficznej krążyły wokół tematu „podróże”. W Festiwalu udział wzięli mieszkańcy Białegostoku, w tym rodziny z dziećmi, a także dzieci, młodzież i ich opiekunowie z całej Polski.

Dzięki zespołowi „Lovzar” przenieśliśmy się na Kaukaz, podróżnik Andrzej Zwetler zabrał nas w podróż po Islandii, w góry Nepalu oraz do Egiptu, gdzie wyjątkowo nie zobaczyliśmy piramid i piasku lecz ogrom wody i rafę koralową. Podczas warsztatów fotograficznych Andrzej Górski przeniósł uczestników do XIX wieku, wprowadzając ich w tajniki nowatorskiej dla tamtego okresu techniki mokrego kolodionu. Natomiast Krzysztof Korotkich zapoznał młodzież z podróżopisarstwem i o jego rolą w literaturze, a także z zasadami tworzenia reportażu podróżnego. Przybyli goście integrowali się, próbując smakowitych potraw regionalnych.

Prace uczestników, zarówno literackie, jak i fotograficzne, to już zupełnie (pod)różne historie :) Od wspomnień z własnych wypraw po abstrakcyjne skojarzenia i metaforyczne przenośnie. Uczestnicy konkursów wykazali się niezwykłą kreatywnością. Efekty ich twórczości można obejrzeć w Galerii Hol do 10 października bieżącego roku.

Zwieńczeniem Festiwalu była wycieczka po Białymstoku, podczas której młodzi podróżnicy zwiedzili Pałac Branickich i jego ogrody, śródmieście, kościół Farny i Pałacyk Gościnny.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział we wszystkich wydarzeniach Festiwalu, do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.