IV Otwarty Turniej Klasyfikacyjny „POLA NADZIEI”

„Nadzieja zawieść nie może…”

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów rozgrywek szachowych do udziału  w IV Otwartym Turnieju Klasyfikacyjnym „POLA NADZIEI”, który odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Wpisowe uczestników turnieju w całości zasili konto Fundacji „Pomóż Im”.

Turniej organizowany jest w ramach międzynarodowej kampanii „Pola Nadziei”, koordynowanej przez Fundację „Pomóż Im”, która prowadzi jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

Wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności gry w szachy, a jednocześnie wesprzeć podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”, gorąco zachęcamy do udziału w turnieju. Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy http://www.chessarbiter.com/turnieje/ w dniach od 13 do 26 listopada 2017 roku. Dokładne informacje zamieszczone są w komunikacie organizacyjnym.

Plakat szachy

Spotkanie z dietetykiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Tomaszem Remusem (dietetykiem), który opowie uczestnikom o nieznanych, za to bardzo praktycznych aspektach, zdrowego i racjonalnego odżywiania dzieci.

Do zobaczenia w MDK!

plakat DIETETYK1

„Cisza przed burzą... ostatnie lato II RP”

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, zapraszają na wystawę „Cisza przed burzą... ostatnie lato II RP”, która opowiada o dwóch ostatnich miesiącach poprzedzających wybuch II wojny światowej w kontekście społecznym. Na prezentowanych planszach znalazły się głównie materiały prasowe – w tym zdjęcia wykonywane przez fotoreporterów Agencji Ilustrowanego Kuriera Codziennego, artykuły i opinie ówczesnych publicystów.

Wystawę oglądać można od 9 listopada do 8 grudnia 2017 roku w siedzibie MDK w Galerii HOL (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 9-19.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

cisza plakat