Zapisy na półkolonie letnie 2018

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 7 – 12 lat na półkolonie letnie w terminie:

• I turnus 2 – 6.07.2018
  • II turnus 9 – 13.07.2018

Koszt jednego turnusu wynosi 250 zł.

Ilość miejsca ograniczona do 45 osób na jeden turnus  (MDK zastrzega  10 miejsc dla dzieci pracowników – w każdym z turnusów).

W pierwszej kolejności będę przyjmowane dzieci mające stałe miejsce zamieszkania w Białymstoku.

Uwaga. Restauracja „Dąbrówka”, która przygotowuje wyżywienie uczestników półkolonii, nie zapewnia diet specjalistycznych.

Zapisy będą odbywały się wyłącznie w formie elektronicznej poprzez zamieszczone poniżej formularze. Formularze zostaną aktywowane w dniu rozpoczęcia zapisów o godzinie 18.00

• zapisy na I turnus rozpoczną się dnia 9.05.2018 r. (środa) o godz. 18.00
  • zapisy na II turnus rozpoczną się dnia 14.05.2018 r. (poniedziałek) o godz. 18.00

Informujemy, że dziecko będzie można zapisać wyłącznie  na jeden wybrany przez Państwa turnus. O możliwości zapisania dziecka na oba turnusy  poinformujemy Państwa po zakończeniu rekrutacji. Warunkiem przyjęcia dziecka na kolejny turnus będą wolne miejsca na liście.

Listy dzieci przyjętych na półkolonie wraz z listą rezerwową  i ewentualną informacją o  wolnych miejscach zostaną opublikowane na stronie internetowej MDK w dniu:

• I turnus – 11.05.2018 r.
  • II turnus – 16.05.2018 r.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokonaj zapisu:

Formularz zgłoszenia – I turnus

Formularz zgłoszenia – II turnus

plakat polkolonie letnie 2018

The Offspring - Galeria Hol MDK

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy The Offspring - 19.05.2018, godz. 16.00

W dosłownym tłumaczeniu słowo "Offspring" oznacza, potomstwo, latorośl, młode. The Offspring taką nazwę przyjęła amerykańska grupa punkrockowa, założona w 1984 roku. Offspring to także nazwa brytyjskiego sklepu, który od 1996 roku sprzedaje popularne wśród młodzieży buty tzw. sneakersy. Są one przez socjologów kultury uważane za symbol występowania przeciwko powszechnie szanowanym wartościom. Kurt Cobain uczynił ze swoich sneakerów kultowy but buntowników. Młodość to niezależność, oryginalność czyli często próba zmiany czegoś na lepsze.

Fotografie pokazane na wystawie są bardzo zróżnicowane i tematycznie i poziomem zaawansowania technicznego. Odzwierciedlają to jak postrzegają świat ich autorzy. Mówią o emocjach, zainteresowaniach, poszukiwaniach tematu i formy. Młodzi autorzy sami podejmują decyzje, wyznaczają cele i zadania do wykonania. Powoli wchodzą w świat dorosłości. Umiejętność fotografowania im w tym pomaga.

do zobaczenia w MDK!

The offspring newsletter

„Jak to kiedyś bywało” – Spotkanie Wielkanocne

26 marca o godzinie 18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbędzie się Spotkanie Wielkanocne pt.: „Jak to kiedyś bywało”.

W programie:

- Teatr Szóstka ze spektaklem pt.: „Jak to kiedyś bywało"
reżyseria: Ewa Gajewska-Jasińska, tekst: Agnieszka Maj, muzyka: Zdzisława Paulińska, scenografia: Martyna Dworakowska, taniec: Iwona Dzierma;

- Chór dziecięcy MDK
opieka artystyczna: Barbara Kornacka.

wielkanoc MDK 2018

„Wiosna uskrzydla” - Galeria Młodych MDK

21 marca 2018 roku o godzinie 18.00 w Galerii Młodych MDK odbędzie się wernisaż „Wiosna uskrzydla” prac wykonanych przez dzieci i młodzież z pracowni plastycznych oraz projektowania i szycia MDK. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli-instruktorów: Martyny Dworakowskiej, Renaty Kaczyńskiej - Łuby, Doroty Kluczyk, Moniki Sienkiewicz, Ewy Samojlik, Doroty i Zbigniewa Świdzińskich.

Serdecznie zapraszamy.

afisz OK wiosna 2018

Wystawa fotografii - Park Krugera

Park Krugera w obiektywie fotografa i instruktora fotografii MDK - Jerzego Lecha. Zapraszamy na wernisaż "Moje chwile w Parku Krugera", 22.03.2018, godz. 18.00, Galeria Hol MDK.

krugera