O pracowni

Pracownia animacji i filmu MDK w Białymstoku

W ramach pracowni prowadzone są zajęcia warsztatowe z zakresu filmu animowanego oraz filmu (dokumentalnego i fabularnego). W ramach zajęć dzieci i młodzież poznają zagadnienia z zakresu realizacji materiału filmowego począwszy od scenariusza, scenografii po montaż. Realizują materiał filmowy, który następnie montują i udźwiękawiają.

Pracownia wyposażona jest w sprzęt fotograficzny oraz komputerowy. Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość pracy na profesjonalnych programach: animacji poklatkowej - dragonframe oraz montażu filmowego adobe premier pro. Pracownia posiada wieloplan, wykorzystywany przy realizacjach filmów animowanych oraz stanowiska do realizacji filmów w przestrzeni, jak i 2d.

Elwira Małyszko

Absolwentka „Akademii Filmu!” Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz kierunku Etiuda filmowa i animacja na UMCS w Lublinie oraz Historii na UwB. Laureatka Przystanku Młodzi Gazety Wyborczej w Białymstoku, nauczyciel, animator kultury. Autorka projektów edukacyjno-artystycznych m. in. „Zachodzący Białystok”, „Za siedmioma górami”, „Doświadczyć Historii”, autorka wielu filmów animowanych. Prowadzi Pracownię Animacji i Filmu w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

facebooklogo pntablica

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.